Volejboll meshkuj/ Tirana shumë e fortë për Erzenin, bardheblutë fitojnë sërish Kupën e Shqipërisë (VIDEO)

Volejboll meshkuj/ Tirana shumë e fortë për Erzenin, bardheblutë fitojnë sërish Kupën e Shqipërisë (VIDEO)

Fitorja e Tiranës në Kupë

Tirana në volejboll për meshkuj ka mundur 3-1 me sete Erzenin dhe është fituese e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2022-23, njëjtë si një sezon më parë. Në Pallatin e Sportit në Farkë, bardheblutë e Arben Sakos kanë dominuar takimin në tre sete, teksa vetëm në setin e dytë shijakasit fituan.

Seti i parë foli 25-18 për Tiranën, ndërsa Erzeni barazoi 1-1 me sete me rezultatin 26-28. Në setin e tretë bardheblutë fituan 25-21, teksa në setin final Erzeni u duk i dorëzuar dhe Tirana fitoi sërish 25-19.

Me rezultatin final 3-1 me sete, Tirana mposht Erzenin në volejboll për meshkuj dhe merr trofeun e Kupës së Shqipërisë. 16 herë kampionët e Shqipërisë në volejboll për meshkuj janë rikthyer te suksesi në Kupë, aty ku ishin kampionë në fuqi, duke siguruar trofeun e nëntë. Në finalen e Kupës për femra, trofeu shkoi në Korçë, me Skënderbeun që mundi Partizanin. 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’