Volejboll/ Tirana fiton 1-3 derbin e parë me Partizanin, bardheblutë marrin avantazhin me përmbysje

Volejboll/ Tirana fiton 1-3 derbin e parë me Partizanin, bardheblutë marrin avantazhin me përmbysje

Moment nga ndeshja

TIRANË - Në Pallatin e Sportit "Asllan Rusi" është zhvilluar ndeshja e parë finale e kampionatit të volejbollit për meshkuj. Në parket Tirana fitoi 1-3 me sete kundër rivalëve të Partizanit.

Seti i parë foli për të kuqtë që u imponuan 25-21, për mos mbajtur dot avantazhin. Bardheblutë përmbysën gjithçka që në setin e dytë 20-25, për të vijuar 21-25 dhe 24-26.

Kështu Tirana merr avantazhin në finalen e parë, teksa takimi i radhës do jetë të enjten më 25 prill në orën 19:00 në Sallën Sportive të Farkës. Takimi i tretë është planifikuar për t'u zhvilluar në datën 28 prill në orën 18:00, ndërsa dy të tjerat për në 1 dhe 4 maj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Berat/ Tentuan të kalojnë lumin Osum me automjet, zjarrëfikësit shpëtojnë shoferin dhe dy pasagjerët (VIDEO)

Berat/ Tentuan të kalojnë lumin Osum me automjet, zjarrëfikësit shpëtojnë shoferin dhe dy pasagjerët (VIDEO)