Vranë 41-vjeçarin në Sarandë pas sherrit për parkimin në Sarandë, burg 2 vëllezërve, shfaqen të përlotur në sallë, kërkojnë falje

Vranë 41-vjeçarin në Sarandë pas sherrit për parkimin në Sarandë, burg 2 vëllezërve, shfaqen të përlotur në sallë, kërkojnë falje

Pamje nga vendi i ngjarjes dhe Xhanelo Tarja

SARANDË- “Burg pa afat” dha sot gjykata e Sarandës si masë sigurie për 18-vjeçarin Xhoi Tarja dhe 24 vjeçarin Xhanelo Tarja.

Sot në masën e sigurisë të rinjtë me lot në sy kanë kërkuar ndjesë për çfarë ka ndodhur. Ndërsa sipas avokatit Edison Ademi, autori i ngjarjes ka qenë 18- vjeçari Xhoi Tarja. Pas goditjeve me grushte që viktima i ka dhënë 18-vjeçarit, ky u fundit u largua për momentin për t’u rikthyer përsëri ku grindja vazhdonte me vëllanë tjetër Xhanelo Tarja. Xhoi ka goditur me thikë me një goditje mbi 41-vjeçarin Klodian Bakiaj, goditje fatale kjo që i mori atij jetën.

“ Arrest me burg” kërkoi organi i akuzës nga prokurore Alba  Dhima dhe i të njëjtit vendim ka qëndruar edhe gjyqtari Alban Veçani. Dy vëllezërit Tarja janë ndaluar  dy ditë më parë për ngjarjen e ndodhur për shkak të një parkimi ku gjeti vdekjen i goditur me thikë 41-vjeçari Klodian Klodian Bakiaj nga Tepelena. Mbi të dy  vëllezërit Tarja rëndon akuza “Vrasje me dashje në bashkëpunim.

Ndërsa për Genci Ahmeti, administrator i hotelit ku punonin dy të rinjtë u mor si masë “Arrest  me burg” me afat 1 muaj me akuzën “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” parashikuar nga neni  301 KP

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 21/08/2022 02:55

  /PIKU/,ne asnje vend te botes nuk lejohet parkimi para hoteleve.Aty lejohen te parkojne perkohesisht vetem taksite,policia,zjarrefikset,ambulancat dhe veturat ,te zotet e te cileve kane pune me hotelin,bile ne bote hotelet punesojne njerez kastile qe i marrin makinat e klienteles dhe i parkojne ne garazhet specifike te hoteleve.Krimi i mesiperm mund te ishte shmangur me nje tabele te vendosur perpara, qe ne fakt duhet t'a kete cdo hotel,ku te thuhej://Ndalohet parkimi ne cdo kohe,policia do te njoftohet ne rast shkeljeje//,ose //Parkimi vetem per klientet e hotelit//.I zoti i hotelit duhet t'i kishte kerkuar viktimes te largohej (nese nuk kishte pune me hotelin) dhe t'a paralajmeronte per pasojat.Nese ai nuk pranonte,duhet te kishte lajmeruar policine menjehere,jo te perdorte si mish per top keta kamarieret qe vepruan pa u menduar ne gjaknxehtesi e siper.

  Përgjigju
 • vjeshta: 21/08/2022 00:26

  Emrat ku i gjejnë ore!

  Përgjigju
 • Piku: 20/08/2022 19:41

  Fajin e ka policia bashkiakw qe i lejon keta te zënë parkimin para lokalit / restorantit/ hotelit sikur eshte i tyre, me karriga e kova. Une vete zihem ne Tirane cdo jave me keta, derisa te ma numwrojne ndonje dite, se policia smerr dot nje kamion e ti mbledhe karrige e kova

  Përgjigju
  • A. N.: 21/08/2022 07:00

   Kur nuk ka shtet keshtu ndodh dhe lejojne qe te zaptohet cdo pjese rruge me justifikimin qe ai ka biznes e ti si banor s'ke asnje te drejte per asgje.

 • Bim: 20/08/2022 19:35

  Mjafton emri me kuptu qe jane njerez pa shpresë

  Përgjigju
 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 20/08/2022 19:09

  Kur Rama mori ne dore qeverisjen keta kane qene njeri 10 vjec dhe tjetri 15 vjec.

  Përgjigju
 • Ptu: 20/08/2022 18:51

  He rrace e ndyre sa u ule ne Sarande direkt e me thike tjetrit. Legen ordiner. Beji nja 20 vjet burg o hale dhe pstaj mendo per thiken prap. Dava legeni injorant. Tjetrit i iku jeta ty te bien edhe lot. Dhe jam i bindur se i ke krokodili.

  Përgjigju
 • Çfryn Bolen: 20/08/2022 18:20

  Tani do ta shifni çdo të thot të vrasësh tjetrin. Bëjeni gati rondelen për nja 10 vjet. E kur të dilni do e merni në lule të ballit se stë fal njeri gjakun. Po për çfar për 1 vënd parkim kafsh me fytyr njeriu.

  Përgjigju
 • Bexhet: 20/08/2022 18:17

  Ti bije mendjes para se te qelloje e jo te dalesh tani e te kerkosh falje. Keta sduan meshire. Duhet te behen ca shembuj ne Shqiperi se nuk I merret jeta tjetrit per nje cope parkim makine.

  Përgjigju
 • Tr1920: 20/08/2022 16:48

  O trrim e dije kollaj me i mor jetën tjetrrit për parking ee. Rri nja 15 vjrt pushim i her e masanej menoje e qaj prap për pjesën tjetër të jetës që tka ngel po qrse nuk e ke vra veten.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Minxhozi: Mos gërmoni, këtu s’ka asnjë thesar!

Minxhozi: Mos gërmoni, këtu s’ka asnjë thesar!