‘Vranësira dhe rënie temperaturash deri në -8 gradë, në këto zona priten reshje dëbore’, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

‘Vranësira dhe rënie temperaturash deri në -8 gradë, në këto zona priten reshje dëbore’, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Foto ilustruese

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta dëbore në jug dhe juglindje të vendit. 

Temperaturat minimal do të luhaten nga -8 deri në -2 gradë celcius. Temperaturat maksimale parashikohen 4-7 gradë celcius në veri dhe 8/11 gradë në zonën e ulët dhe zonat e bregdetit. 

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 10-20 metër për sekondër duke shkaktuar një dallgëzim të forcës 5 ballë në det të hapur. 
 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika