Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Ditën e enjte vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme dhe të ftohta.

Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiut do të jenë të herë pas hershme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët deri mesatar.

Në lartësinë mbi 500 metra në veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 800 metra në juglindje reshjet do të jenë në formën e dëborës  me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 8m/sek, e cila hera-herë në zonat luginore dhe përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore  -1 deri 5°C                                                                                                                                                         

në zonat e ulëta  3 deri  11°C                                                                                                                                                                

në zonat bregdetare 6  deri 11°C

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika