Vranësira dhe rrebesh! Parashikimi i motit për sot

Mbi vendin tonë sot do të mbizotërojë një mot i vranët me shira të izoluar që do të dominojnë gjatë pjesës së parë të ditës.

Por pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu, të cilat herë pas herë behën mesatare dhe lokalisht intensive. Pritet përmirësim i motit vetëm pas mesnatës, sipas meteoalb.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit por rënie më të ndjeshme sjell mesdita duke  luhatur vlerat ditore nga 8°C mëngjesi deri në 25°C mesdita.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Që nga fillimi i pandemisë, për herë të parë Donald Trump shfaqet në publik me maskë