Vranësira dhe shira...parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme mbizotërojnë motin në vend duke sjellë shira të pakët në Veri dhe pjesërisht në zonat Qendrore ndërsa jugu i vendit mbetet me kthjellime. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të dominohen nga kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Horoskopi 31 tetor, ja parashikimi i yjeve për ju