Vranësira dhe temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Dita e mërkurë vendi pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira në pjesën e parë të ditës, cilat pas orëve të mesditës gradualisht do t’ia lënë vendin kthjellimeve.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare. 

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 30°C

në zonat e ulëta 12 deri 33°C

në zonat bregdetare 15 deri 31°C

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë