Vranësira të lehta, por si do të luhaten temperaturat për ditën e sotme

Vranësira të lehta, por si do të luhaten temperaturat për ditën e sotme

Territori i Shqipërisë vijon të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë. Sipas MeteoAlb, paraditja e sotme do të jetë në mbizotërimin  e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Duke filluar nga pasditja dhe në vijim vranësirat priten të jenë më të dukshme në zonat malore, por mbrëmja sjell përmirësimin gradual të motit dhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 13 º C deri në 35 º C.

Era do të fryjë normalisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Përkujtimi i Holokaustit dhe shkolla me emrin e një shqiptari në Berlin

Përkujtimi i Holokaustit dhe shkolla me emrin e një shqiptari në Berlin