Vrasja e 5-fishtë, Interpol merr
emrat e fotot e dy të kërkuarve

Vrasja e 5-fishtë, Interpol merr <br />emrat e fotot e dy të kërkuarve
SHKUP – Autoritetet maqedonase i kanë kaluar Interpolit emrat dhe fotot e dy të dyshuarve për vrasjen e 5-fishtë te Smilkovcës që ende nuk janë arretsuar. Ata janë Alil Demiri i vitlindjes 1985 dhe Afrim Ismailoviç i lindur në 1980, që të dy nga Shkupi.

Ministria e brendshme maqedonase ka nxjerrëe një urdhërarresti kombëtar dhe ndërkombëtar për dy personat mbi të cilëet rëndon akuza për terrorizëm.

Ministrja Jankulovska tha se provat e paraqitura nga policia janë pranuar në gjykatë dhe se për tre personat e arrestuar tashmë është masë sigurie 30 ditë burg.

Jankulovska tha se vazhdojnë analizat për të parë nëse armët e kapura gjatë operacioneve policore që cuan në arrestimin e 20 personave janë të njëjtat me ato që u përdorën në krimin e rëndë. “Por edhe pa këtë, tha Jankulovska, provat që kemi deri tani janë të mjaftueshme për ngritjen e akuzave”.

(Në foto, dy të kërkuarit për vrasjen e Smilkovcës)

(ep/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusët bombardojnë pallatin e banimit në Zaporizhia të Ukrainës, vdes një person dhe plagosen 25 të tjerë

Rusët bombardojnë pallatin e banimit në Zaporizhia të Ukrainës, vdes një person dhe plagosen 25 të tjerë