Vrasja e avokatit të Çapjave në Elbasan, pamjet e ekzekutorit të Ravik Gurrës dhe makinës me të cilën largohet

Pas më shumë se një viti nga vrasja e avokatit të njohur Ravik Gurra në Elbasan, Report Tv ka siguruar videon ku dallohet personi që dyshohet si ekzekutori dhe makina me të cilën ai largohet nga vendi i ngjarjes. 

Video e siguruar nga gazetari Elton Qyno tregon pamjen e një personi, që dyshohet se është ekzekutori më një plumb në kokë i avokatit Ravik Gurra mbrëmjen e 22 marsit 2019 teksa ishte duke konsumuar kafe në një lokal me miqtë e tij.

Në video shikohet dhe momenti kur ai hynë në një makinë, që mendohet se është mjeti që e largoi atë nga vendi i ngjarjes.

Ai u ekzekutua me një pistoletë me silenciator me një plumb në kokë në qendër të qytetit të Elbasanit në një lokal. 50-vjeçari ishte ulur në ambientet e jashtme të lokalit duke pirë kafe me një ekspert të Avokatit të Popullit, kur një person është afruar duke e qëlluar, ndërsa më pas është larguar me shpejtësi ndihmuar nga një tjetër me makinë.

Vrasja e avokatit Gurra, i njohur dhe si avokati i Çapjave në Elbasan, ishte jo pak e bujshme për sistemin e drejtësisë, ndërsa dyshimet janë se u ekzekutua nga persona me pagesë që erdhën nga jashtë, por ende të pazbuluar. Kjo çështje është duke u hetuar nga SPAK pasi ka indicie që ai të jetë ekzekutuar nga krimi i organizuar.

Gurra ka mbrojtur persona të njohur të botës së krimit, ku njihej si avokat i Çapjave në Elbasan, avokat i dytë në dosjen e Emiljano Shullazit, por edhe shumë dosjeve të tjera në Elbasan, Tiranë dhe qytete të tjera.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë