Vrasja e Terroristit të ISIS, NATO dhe SHBA paralajmërojnë për të tjera sulme terroriste në Kabul: Ditët në vijim, të rrezikshme

SHBA dhe NATO kanë paralajmëruar për të tjera sulme terroriste në Kabul, që mund të ndodhin në ditët në vijim, ndërsa operacionet e evakuimit vijojnë.

Paralajmërimi vjen pasi ushtria amerikane njoftoi sot se ka vrarë me dron një nga planifikuesit e sulmit kamikaz të grupit terrorist ISIS-K në aeroportin e Kabulit.

Kjo mund të nxisë reagime më të ashpra të ISIS, ndërsa Shtëpia e Bardhë bën me dije se ditët në vijim, ka të ngjarë të jenë më të rrezikshme.

"Ne po i monitorojmë këto kërcënime, shumë, shumë konkretisht, praktikisht në kohë reale. Jemi përgatitur për veprimet e mundshme të tyre", tha zëdhënësi i Pentagonit John Kirby.


Lajmi kryesor:

Sulmi terrorist në aeroportin e Kabulit, hakmerret SHBA! Vret me dron 2 ‘koka’ të grupit ISIS-K, plagos një tjetër! Talebanët i kërkojnë Biden përfaqësi diplomatike në Afganistan


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Alizoti: As Basha, as Berisha nuk e sjellin PD në pushtet! Nuk shkoj te asnjë Kuvend