Vrau 57-vjeçarin në Gjirokastër/ Autori: Më preku nderin, unë u vetëmbrojta se ai u bë si bishë!

Report Tv ka zbardhur dëshminë e autorit, Mihal Thimjos i cili ditën e djeshme qëlloi për vdekje 57-vjeçarin Gëzim Saraçi.

"Gëzim Saraçi më preku në nder. Më goditi kur i thash se ne kaurët  jemi të zotët të bëjmë lekë me djersë. Askujt nuk i kemi vjedhur si juve. Ai u bë si bishë, donte të më përpinte të gjithin. Unë u mbrojta, e kishte tepruar me pijen në restorant, por nuk ishte i dehur. As unë nuk isha i dehur. Unë u vetëmbrojta, s'kishte rrugë tjetër", mësohet të jetë thënë ai.

Mësohet se Thimjo e ka goditur 2 herë më shufër hekuri duke e lënë të vdekur në vend.

1596697810_MihalThimjo.jpg

Mihal Thimjo autor i dyshuar i vrasjes së 57-vjeçarit Gëzim Saraci

 


Lajmi kryesor:

Vrau 57-vjeçarin në Gjirokastër/ Autori shkoi në banesë, ndërroi rrobat dhe u nis për rrugë, kapet pas 6 orësh: Më preku nderin më tha 'grek'! U vetëmbrojtja


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri