Vrau fqinjin pas sherrit për pronën, burg pa afat ish-ushtarakut në Tiranë

Vrau fqinjin pas sherrit për pronën, burg pa afat ish-ushtarakut në Tiranë

Fatmir Demiri

TIRANE-Gjykata ka lënë në burg pa afat ish-ushtarakun Fatmir Demiri, i cili në datë 26 gusht vrau fqinjin pas një debati për pronësinë. Pas debatit, 37-vjeçari qëlloi me grushte dhe sende të forta Dorian Latollarin 61-vjeç, që humbi jetën nga goditjet.

Ngjarja u raportua si aksidentale, rrëzim nga shkallët, por më pas u zbulua se i moshuari u vra nga ish-ushtaraku. 37-vjeçari nuk ka bëri rezistencë gjatë arrestimit dhe pranoi autorësinë duke thënë se me "Latollarin kisha konflikte të vjetra, ndaj e godita disa herë deri sa ndërroi jetë“.

Krimi ndodhi në rrugën 'Haxhi Hysen Dalliu' në Tiranë shumë pranë komisariatit numër tre dhe prokurorisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tosi: 31/08/2020 13:11

    Po ky qenka perbindesh qysh ne paraqitje, thyjani brinjet banditit dhe kalbeni ne burg, celsat e qelise ne det. Mjere komshinjte cfare monstre paskan patur nder vite afer.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë