Kush është autori i vrasjes në Mat, ish-kryetari i PS në Shelli i qëlloi punonjësit kur po hanin drekë

Kujtim Koxha, autori i masakrës në Mat i arrestuar nga policia

Autori i vrasjes së dy punonjësve të Bashkisë në Mat dhe plagosjes së dy të tjerëve është Kujtim Koxha. 

51-vjecari Koxha, qëlloi mbi 4 punonjësit e Bashkisë Mat, pas një konflikti për motive të dobëta.

Ata po hanin drekë në momentin kur ai është kthyer dhe me një automatik ka shtënë mbi ta. Ata kishin shkuar në fshatin Shëlli për rikonstruksionin e rrugës, por kanë hasur në rezistencën e autorit. 


Lajmi kryesor:

Masakër në Mat për një shuplakë, vriten 2 punonjës të Bashkisë dhe 1 banor pas sherrit për rrugën, kapet autori/VD


l.q.//Shqiptarja.com