POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Dikush i hoqi armën nga dora', ngjarja në Mat mund të kishte bilanc edhe më tragjik, autori do qëllonte sërish

Lokali në Mat ku ndodhi masakra

Kujtim Koxha, 51-vjeç, zbrazi një karikator kallashnikovi në tavolinën ku ndodheshin Mentor Hoxha, Erzen Aliaj dhe Hamit Buçi, të tre punonjës të bashkisë Mat. Por ai do qëllonte sërish nëse nuk do kishte ndërhyrë një prej banorëve të fshatit Shëlli i cili i ka hequr armën nga dora. 

Burime për Report Tv thanë se ndërhyrja e menjëhershme e banorit shmangu bilancin tragjik të kësaj ngjarje, pasi në tavolinë ndodheshin edhe banorë të tjerë të fshatit. 51-vjeçari do qëllonte përsëri brenda lokalit ku la të vdekur tre persona që ndodheshin duke ngrënë drekë në lokalin e fshatit.

Ngjarja erdhi pas sherrit që viktimat patën me autorin. Punonjësit e Bashkisë po inspektonin punimet për rikonstruksionin e rrugës, por kanë hasur në rezistencën e 51-vjeçarit i cili kërkonte që të ndërtohej rruga edhe para shtëpisë së tij.

Komento