POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vrau tre punonjës të Bashkisë së Matit, policia merr në mbrojtje familjen e autorit, frikë nga hakmarrja

Policia e Matit pranë vendit ku ndodhi ngjarja

Merret në mbrojtje nga Policia e Burrelit, familja e autorit të masakrës së trefishtë në fshatin Shëlli. Uniformat blu i druhen një hakmarrje të mundshme nga të afërmit e viktimave. 

Kujtim Koxha, 51 vjeç, vrau me kallashnikov tre punonjës të bashkisë së Matit, të cilët ndodheshin në Njësinë Administrative Lis, për të ndjekur ecurinë e rikonstruksionit të rrugës. 

Mes viktimave Mentor Hoxha, Erzen Aliaj, Hamit Buçi dhe autorit të masakrës, Kujtim Koxha ka pasur fillimisht përplasje verbale, pasi ky i fundit ka kërkuar ndërprerjen e punimeve. Nuk kanë munguar as konfrontimet fizike mes personave të përfshirë në debat. Kujtim Koxha është larguar nga vendi i ngjarjes për t'u kthyer më pas me një armë zjarri kallashnikov me të cilin qëlloi tre viktimat brenda një lokali në Shëlli, teksa ishin duke drekuar. 

Komento