Vrau me thikë 60-vjeçarin në lokalin në Tiranë, si nisi sherri banal, autori: Mos të të shikoj këtu kur të jem unë

TIRANË- Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vrasjen e Ilir Kapos, i cili u qëllua për vdekje me thikë nga fqinji i tij Olgert Dhimitri. Sipas burimeve, 37-vjeçari ka qenë duke konsumuar alkool në lokalin ku ndodhi krimi. Në një tavolinë tjetër ka qenë edhe viktima 60-vjeçari Ilir Kapo.

Të dy kanë konsumuar alkool dhe më pas kanë bënë sherr në lokal. 37-vjeçari nxjerr jashtë për ta 'sqaruar' 60-vjeçarin pse e quajti 'malok' dhe e vret me thikë.

Mes tyre ka nisur një sherr fillimisht verbal, ku sipas dëshmitarëve autori i ka thënë viktimës “mos të të shikoj këtu kur të jem unë”. Duket se 60-vjeçari e ka kundërshtuar të riun. Ky i fundit më pas i ka kërkuar që të dalin dhe të sqarohen jashtë lokalit. Dhimitri ka marrë një thikë ku e ka goditur për vdekje Kapon.

Pas arrestimit të tij nga policia, Olgert Dhimitri fillimisht nuk ka qenë në gjendje që të japë dëshminë e tij për shkak të efektit të alkoolit. Madje autori nuk ishte në gjendje që të kuptonte krimin që kishte kryer. Ngjarja u regjistrua një ditë më parë në pranë shkollës “Harry Fultz” në Tiranë.

Viktima Ilir Kapo një ditë më parë në vendin e ngjarjes 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:27
U vra me thikë një ditë më parë, del foto, ja kush është viktima

1652002156_ilir.jpg

Report Tv ka siguruar foton e viktimës Ilir Kapos, i cili u vra një ditë më parë nga 37-vjeçari Olgert Dhimitri. 60-vjeçari Ilir Kapo u vra me thikë nga Dhimitri në një lokal pranë shkollës “Harry Fultz” në Tiranë.

SI.E./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Koncesioni i inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër-arreste

Koncesioni i inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër-arreste