Vrau me thikë 60-vjeçarin në Tiranë pas një sherri mes tyre, lihet në burg Olgert Dhimitri, zbardhet dëshmia: Më vjen shumë keq, jam i penduar

"Nuk mbaj mend asgjë, më vjen shumë keq për atë që ka ndodhur, jam i penduar". Kështu është justifikuar para togave të zeza Olgert Dhimitri, 37-vjeçari i arrestuar për vrasjen e Ilir Kapos në Tiranë.

Gjykata ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë "Arrest me burg. 60-vjeçqri u sulmua për vdekje nga i riu pas një sherri verbal, që degradoi në përplasje fizike duke bërë që i riu të nxirrte thikën e të sulmonte për vdekje Kapon.

Pas arrestimit të tij nga policia, Olgert Dhimitri fillimisht nuk ka qenë në gjendje që të japë dëshminë e tij për shkak të efektit të alkoolit. Madje autori nuk ishte në gjendje që të kuptonte krimin që kishte kryer. Ngjarja u regjistrua pak ditë më parë pranë shkollës “Harry Fultz” në Tiranë.

Të dy kishin konsumuar alkool dhe më pas kanë bënë sherr në lokal. 37-vjeçari ka nxjerrë jashtë për ta 'sqaruar' 60-vjeçarin pse e quajti 'malok' dhe pas një përleshje midis tyre ai i ka vrapuar për ta qëlluar me thikë.

Mes tyre ka nisur një sherr fillimisht verbal, ku sipas dëshmitarëve autori i ka thënë viktimës “mos të të shikoj këtu kur të jem unë”. Duket se 60-vjeçari e ka kundërshtuar të riun. Ky i fundit më pas i ka kërkuar që të dalin dhe të sqarohen jashtë lokalit. Dhimitri ka marrë një thikë ku e ka goditur për vdekje Kapon.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Rrëmben djalin nga duart e punonjësve social në Itali, babai i divorcuar mbyllet me të në shtëpi! Nuk pranon të kthejë 4-vjeçarin

Rrëmben djalin nga duart e punonjësve social në Itali, babai i divorcuar mbyllet me të në shtëpi! Nuk pranon të kthejë 4-vjeçarin