Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë

Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë

Stadiumi i Marseille

Tre futbollistë të Marseilles ranë pre e një tentative për vjedhjen e mjeteve pas kthimit nga fitorja 2-1 në udhëtim me Le Havre në javën e fundit të Ligue 1, shkruan La Provence.

Jean Onana, Faris Moumbagna dhe Bamo Meite ishin në karvanin e automjeteve që u nisën nga qendra stërvitore e klubit. Më pas ata u vunë në shënjestër të autorëve që me sa duket synonin të vidhnin makinat e tyre.

Në raport thuhet se lojtarët nuk janë lënduar, por disa vrima plumbash janë bërë në dyert e shoferit dhe në bagazhin e makinave. Një burim gjyqësor tha se autorët dukej se i dinin oraret e lojtarëve, por u larguan pasi nuk arritën të vidhnin automjetet.

Prokuroria e Marseille ka hapur një hetim zyrtar, të besuar në Divizionin e Krimit të Organizuar dhe të Specializuar. Olympique Marseille nuk ka bërë asnjë reagim zyrtar publik, por ka punuar me lojtarët e saj, si dhe ka ndihmuar procedurat zyrtare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë