Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta gjykatësi i Tiranës Martin Deda

Është ndarë nga jeta për shkak të një sëmundje të rëndë gjyqtari i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Martin Deda. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije avokati Idajet Beqiri me anë të një postimi në rrjetet sociale. Avokati Beqiri shpreh dhimbjen për ndarjen e parakohshme nga jeta të mikut të tij.

“Lajm vërtet i rënd, i trisht, i pabesueshëm. Ndahet nga jeta gjyqtari i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Martin Deda! Iku një njeri i mirë, një njeri me zemër të bardhë, një mik i pazëvendësueshëm, një gjyqtar profesionist, i drejtë, njerëzor në vendimmarrje. Nuk kishte moshë për të ikur, ndaj ndihemi të pikëlluar. U prehësh në paqe miku im, të ndritët shpirti Martin Deda”, shkruan Beqiri në postimin e tij.

Martin Deda ka qenë hetues në Prokurorinë e Rrethit Tiranë për dhjetë vjet, zv/kryetar gjykate i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe aktualisht ishte gjyqtar i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ai ka qenë kryesues në gjyqin ndaj kreut të një prej bandave të Vlorës, Zani Çuashi.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord nëse Shqipëria përdor edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perëndimore?

Komento

Komente

 • xXx: 24/01/2021 22:08

  Ky ishte ai qe i nxorri te gjithe te pafajshem kokepalaret e Coles?!!!

  Përgjigju
 • Tutu: 24/01/2021 14:07

  Terheqte kemben zvarre...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Helidon Bushati për Report Tv: Rama s’mund të kërkojë vota nga Shkodra, e ka lënë në harresë! Topalli jo kundërshtare, por patericë e PS-së