Ish-Zonja e Parë amerikane, Michelle Obama, gruaja më e admiruar në planet

Ish-Zonja e Parë amerikane, Michelle Obama, gruaja më e admiruar në planet

Ish zonja e parë amerikane Michelle Obama është gruaja më e admiruar në planet. Fakti është zbuluar nga sondazhi i fundit i YouGov që e vendos Bill Gates të parin mes burrave të famshëm.

Në Top 20 të YouGov, presidenti Donald Trump renditet i katërmbëdhjeti ndër burrat, i ndjekur nga Papa Francesku në vendin e 15-të dhe i paraprirë në vendin e katërt, nga presidenti kinez Xi Jinping.

Michelle Obama pasohet nga Oprah Winfrey në vendin e dytë, Angelina Jolie në vendin e tretë, Mbretëresha Elizabeta në vendin e katërt, aktorja Emma Watson renditet e pesta.

Zonja e parë Melania Trump është“new entry” në renditjen e 20 grave më të admiruara në planet dhe renditet në vendin e 19-të, pas Theresa May. Ish zonja e parë Hillary Clinton është në vendin e tetë dhe kancelarja gjermane Angela Merkel është në vendin e 12-të pas yllit Madonna.

Familja Obama, në tërësi, sigurisht që është familja më e admiruar duke parë se ish presidenti amerikan Barak Obama renditet i dyti nga burrat pas  Bill Gates.

Nga klasifikimi i burrave, Cristiano Ronaldo renditet i shtati kurse Lionel Messi i nënti.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Doni më për ‘Revolucionin’?

Doni më për ‘Revolucionin’?