Xhaçka mikpret në Tiranë Kryetarin e Dhomës së Deputetëve të parlamentit kanadez: Bashkëpunim i shkëlqyer në NATO dhe OKB

Xhaçka mikpret në Tiranë Kryetarin e Dhomës së Deputetëve të parlamentit kanadez: Bashkëpunim i shkëlqyer në NATO dhe OKB

Anthony Rota dhe Olta Xhaçka

Ministrja për Punët e Jashtme dhe Evropën, Olta Xhaçka ka mirëpritur sot në një takim në Tiranë Kryetarin e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit të Kanadasë, Anthony Rota.

Xhaçka u shpreh se Shqipëria dhe Kanadaja ka një bashkëpunim të shkëlqyer në NATO dhe OKB për  ndarjen e së njëjtës angazhimin për paqen e sigurisë botërore.  

‘E nderuar të mirëprisja sot në Tiranë Kryetarin e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit të Kanadasë ????????, Anthony Rota.

Shqipëria ???????? dhe Kanadaja ???????? gëzojnë një bashkëpunim të shkëlqyer në NATO dhe në OKB ???????? duke ndarë të njëjtin angazhim për paqen dhe sigurinë botërore.

Komuniteti shqiptar ???????? në Kanada është një urë që bashkon vendet tona dhe mirëpresim të zgjerojmë më tej bashkëpunimin tonë në të gjitha fushat me interes të përbashkët.’- shkroi Xhaçka

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in