Xhaferraj i përgjigjet Bashkisë Durrës: Po nëpërkëmbni qytetarët, pa aftësia nuk justifikohet me statuse boshe

Ferdinand Xhaferraj

Kreu i PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj i ka kthyer përgjigje deklaratës së Bashkisë së Durrësit, e cila u shpreh e keqardhur për katandisjen e PD-së, e cila sipas saj nuk e njeh Durrësin.

Në kundërpërgjigje, Xhaferraj shkruan se Bashkia e Durrësit po vazhdon të nëpërkëmbë qytetarët e saj.

Sipas Xhaferrajt paaftësia për të zgjidhur problemet e qytetarëve nuk mund të justifikohet me statuse boshe.

"Bashkia pa kryetar e Durrrësit, e etiketuar nga vetë nga Edi Rama si "Bashki Alabake", vazhdon të nëpërkëmbë qytetarët e saj.

Në vend që të reflektojë dhe të zgjidhë problemet akute me të cilat ata përballen, Bashkia vazhdon t'i neperkembe dhe trajtojë pa dinjitet. I kerkoj edhe një herë këtij institucioni të rikthejë vëmendjen dhe te zgjidhe problemet e qytetarëve!

Për më shumë se 9 muaj "Bashkia Alabake" është treguar indiferente ndaj qytetarëve, të cilët ende nuk e dinë nëse shtëpia e tyre do të riparohet, apo do të ndërtohet nga e para.

Një problem tjetër është korrupsioni dhe abuzimi me fondet e tërmetit. Deri më tani janë alokuar më pak fonde nga sa nevojiten tek shumë banesa.

Edhe pak muaj dhe bëhet një vit nga tragjedia, ndërkohë Bashkia nuk ka gati listën me gjendjen reale të ndërtesave. Kjo paaftësi për të zgjidhur problemet e qytetarëve nuk mund të justifikohet me statuse boshe", shkruan Xhaferraj.


Lajmi kryesor:

Bashkia Durrës i përgjigjet Xhaferrajt: Keqardhje për katandisjen e PD, ja e vërteta për banorët e Rrushkullit


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve