POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Yjet janë në mbrojtje të çifteve, beqarët me takime surprizë...Si duhet t'i menaxhoni financat

DASHI 21. mars - 20. pril

Do jeni me realiste se me pare sot ju te dashuruarit dhe do arrini t'i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe ju kishin mbetur prej kohesh. Beqaret do jene shume konfuze dhe nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Me mire le te presin edhe pak ne vend qe te gabojnë. Për financat do jete një periudhe goxha e favorshme. Mund te përfitoni te bëni edhe ndonjë investim.

DEMI 21. prill - 21. maj

Jete juaj ne çift ka për te qene perfekte gjate kësaj dite. Çdo gjë do ece sipas programit dhe emocionet do jene te forta gjithë kohës. Beqaret nuk duhet te kenë frike te joshin dhe t'ia shprehin pëlqimin dikujt. Po priten gjate për ta bere këtë mundet qe edhe t'i humbasin ata. Buxheti nuk do jete i mire pasi do keni tendence te shpenzoni gjate gjithë kohës.

BINJAKET 22. maj - 21. qershor

Jete juaj ne çift ka për te qene perfekte gjate kësaj dite. Çdo gjë do ece sipas programit dhe emocionet do jene te forta gjithë kohës. Beqaret nuk duhet te kenë frike te joshin dhe t'ia shprehin pëlqimin dikujt. Po priten gjate për ta bere këtë mundet qe edhe t'i humbasin ata. Buxheti nuk do jete i mire pasi do keni tendence te shpenzoni gjate gjithë kohës.

GAFORRJA 22. qershor - 22. korrik

Pritet qe kjo e sotmja te jete një dite e qete për ju te dashuruarit. Beni atë qe do mendoni si me te arsyeshmen dhe mos e mbani me mendjen nga e shkuara. Beqaret do jene ne humorin e duhur për te flirtuar e për te joshur. Deri ne fund te ditës ata do e kenë gjetur një person te përshtatshëm. Ne planin financiar te ardhurat kane për t'u përmirësuar tej mase.LUANI23. korrik - 22. gusht

Sot do jete një dite e jashtëzakonshme për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni plot momente pasionante me partnerin dhe çastet intime do jene si asnjëherë me pare. Beqaret do jene te lire te bëjnë atë qe dëshirojnë. Mundësitë për te bere ndryshime do ekzistojnë. Ne planin financiar duhet te bëni kujdes. Situata nuk do jete aq e mire sa për te bere investime.

VIRGJERESHA 23. gusht - 23. shtator

Ka shume mundësi qe dot te lundroni ne lumturi ju te dashuruarit. Yjet do krijojnë gjithë kohës ambientin e përshtatshëm. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë dhe duhet te jene realiste. Vetëm ne këtë mënyrë do mund te bëjnë zgjedhjet e duhura dhe do fillojnë një lidhje afatgjate. Ne planin financiar do dini si t'i menaxhoni paratë qe do keni dhe nuk do ju lindin probleme.

PESHORJA 24. shtator - 23. tetor

Do bëni te pamundurën te ruani një klime sa me te qete sot ju te dashuruarit. Edhe nëse do keni kritika për te bere nuk do nxitoheni, por do gjeni mënyrën e duhur. Beqaret nuk duhet te hedhin hapa me sy mbyllur sepse mund te bëjnë gabime me pasoja për te ardhmen. Ne planin financiar do arrini ta riorganizoni buxhetin dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

AKREPI 24. tetor - 22. nëntor

Sot do ngrini shume pikëpyetje për jetën tuaj ne çift dhe nuk do ndiheni te qete pranë atij qe dashuroni. Me e mira do jete te flisni sa me lirshëm. Beqaret do kenë disa takime, por nuk do arrijnë dot te fiksohen vetëm pas një personi. Do jene disa ata qe do ju pëlqejnë. Ne planin financiar do jeni mjaft ambicioze dhe do gjeni mënyra nga me te ndryshmet qe ta përmirësoni situatën.

SHIGJETARI 23. nëntor - 21. dhjetor

Partneri do kujdeset gjithë kohës për ju dhe do mundohet t'ua plotësojë te gjitha dëshirat. Do ndiheni me te vërtetë shume mire. Beqaret duhet t'ia lënë gjerat kohës dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë. Do vije shume shpejt edhe momenti i tyre. Buxhetin do dini mire si ta menaxhoni kështu qe gjendja do vazhdoje te mbetet e kënaqshme gjate gjithë kohës.

BRICJAPI 22. dhjetor - 20. janar

Yjet do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin, përkundrazi emocionet do shtohen. Beqaret do realizojnë disa takime, por ai qe do ndodhe ne mesdite do jete me i veçanti. Ne planin financiar, por gjetet mënyrën e duhur për t'i menaxhuar paratë qe keni, gjendja ka për t'u përmirësuar shpejt dhe ndjeshëm.

UJORI 21. janar - 19. shkurt

Edhe pse kohet e fundit marrëdhënia me partnerin ka qene e mire, sot nuk duhet te tregoheni te pamatur dhe te kërkoni gjera te tepruara. Ai nuk do jete ne humor dhe mund te lindin konflikte. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite me te vërtetë romaneske dhe do ju duket sikur janë neper ëndrra. Për financat do jete dite pozitive dhe gjendja do përmirësohet tej mase.

PESHQIT 20. shkurt - 20. mars

Juve qe jeni ne një lidhje do e përforconi edhe me tepër marrëdhënien me partnerin tuaj. Nga ana tjetër do arrini t'i shprehni ndjenjat edhe me shume nga me pare. Beqaret do kenë një nga ditët me te veçanta te tyre. Ata do arrijnë te gjejnë personin e ëndrrave dhe do fillojnë një lidhje te jashtëzakonshme. Ne planin financiar Merkuri do ju ndihmoje te zgjidhni problemet.

G.M./Shqiptarja.com
Komento