Yuri Kim takon prokurorët e SPAK: Respekt për punën e tyre në 3 vite, tregoni që askush s’është mbi ligjin

Yuri Kim takon prokurorët e SPAK: Respekt për punën e tyre në 3 vite, tregoni që askush s’është mbi ligjin

Yuri Kim dhe ambasadorët e SPAK

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim ka ndarë këtë të martë një foto me prokurorët e SPAK në Shtëpinë Ryerson.

Kim shkruan se vlerëson prokurorët për profesionalizmin në punën e tyre gjatë këtyre 3 viteve dhe inkurajon këtë institucion ligjor të vazhdojë të godasë korrupsionin e krimin. Ajo shton se puna e tyre duhet të garantojë se askush nuk është mbi ligjin. 

“Ishte nder të ftoja prokurorët e SPAK-ut në Shtëpinë Ryerson. Shprehim falënderime dhe respekt për këta prokurorë të jashtëzakonshëm, për guximin dhe profesionalizmin e tyre në përballjen me korrupsionin dhe krimin e organizuar gjatë këtyre tre viteve.

Tani është koha të shtohen këto përpjekje dhe t’u jepet fund mënyrave të vjetra të pandëshkueshmërisë. SPAK po jep gjithnjë e më shumë rezultate që tregojnë se askush – sado i pasur apo i fuqishëm – nuk është mbi ligjin. SHBA do të vazhdojë të mbështesë fort reformën në drejtësi, përfshirë SPAK-un, sepse ne duam një aleat që është i fortë, i sigurt dhe i begatë dhe sepse ne besojmë – siç besojnë edhe shqiptarët – që Shqipëria e ka vendin në BE”.- shkroi ambasadorja.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • gasper: 16/05/2023 16:38

    Nuk di per cfar i pergezon kur te gjith keta meren me cironka, po te kene bythe duhet te arestojne krye kriminelet Sali non grata dhe Like floririn.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Egnatia fiton me Laçin dhe kryeson Superligën, Kukësi mposht Skënderbeun në Korçë! Vllaznia fiton 2-0 me Teutën

GOLAT/ Egnatia fiton me Laçin dhe kryeson Superligën, Kukësi mposht Skënderbeun në Korçë! Vllaznia fiton 2-0 me Teutën