Zaev: Bisedimet për krizën maqedonase nuk kanë fillua

/ATSH-DPA/ - Negociatat për dhënien fund të krizës politike në Maqedoni realisht nuk kanë filluar ende, deklaroi lideri i opozitës, Zoran Zaev.
Socialdemokrati Zaev dhe kryeministri konservator, Nikola Gruevski zhvilluan bisedime maratonë me eurokmisionerin e Zgjerimit, Johannes Hahn dhe tre europarlamentarë si ndërmjetës përgjatë së martës dhe të mërkurës.
"Pas diskutimeve, nuk ka asgjë tjetër për të thënë, përveçse faktit që ne ramë dakord të diskutonim", citoi TV A1 liderin e opozitës, Zaev.
Ai shtoi se do të takohej sërish me Gruevskin në parlamentin maqedonas, të martën e ardhshme, më 26 maj

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës