Zana Avdiu: Më kanë ardhur kërcënime pas deklaratës nga babai i Xhakës, më vjen keq që flet në emër të djalit të tij të rritur

Zana Avdiu: Më kanë ardhur kërcënime pas deklaratës nga babai i Xhakës, më vjen keq që flet në emër të djalit të tij të rritur

Zana Avdiu

Aktivisja, Zana Avdiu ka reaguar pas fjalëve të babait të Granit Xhakës, Ragip Xhaka, në lidhje me deklaratën që ai ka bërë në një media në Kosovë.  Ajo ka thënë se nuk e priste reagimin e babait të Graniti, kjo sepse sipas saj Graniti nuk ka nevojë që dikush tjetër të flasë për të pasi është maxhoren dhe i përgjegjshëm për të kthyer përgjigje.

“Më vjen keq që zoti Xhaka më kërcënoi publikisht. Më vjen keq që nuk e ka kuptuar statusin. Më vjen keq që nuk është ndalur ta mendoj dhe ta kuptoj se çka po thotë, ka thënë ajo. 

Sipas asaj që ka thënë Zana Avdiu, shumë mesazhe kërcënimi ka ardhur pas reagimit të tij në llogarinë e saj në instagram.

" Mua më vjen keq që një prind del të flasë në emër të djalit të tij që është i rritur”, është shprehur ajo.

Kujtojmë se situata e rënduar e kërcënimeve e ka fillesën në komentin e aktivistes kudër gjjestit të Xhakës në ndeshjen Zvicër-Serbi. Ajo e ka quajtur gjestin e futbollistit si një gjest që mund ta bënte vetëm një "rrugaç rruge'. Për këtë koment të aktivistes ka folur edhe babai i Xhakës duke dalë në mbështetje të së birit. Menjëherë pas reagiit të babai, Avdiu thotë se i kanë ardhur kërcënime të shumtam të cilat ajo do i denoncoi në polici bashkë me avokatin e saj.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 06/12/2022 23:40

  Mos u shqetesoni znj.Avdiu nga mesazhet kercenuese dhe mos u habisni qe babai i Granitit nuk ju kuptoi dhe doli ne mbrojtje te te birit.Shumica e shqipove keshtu veprojne,pavaresisht se kane ose jo te drejte femijet e tyre.Graniti qe qendroi si burre i rrethuar nga lojtaret serbe qe i ulerinin dhe e shanin ne fytyre ishte Heroi i te gjithe shqiptareve,por Graniti qe perdori ate gjest supervulgar kunder serbeve eshte TURPI i kombit.Keqardhje qe ata qe ju kane kercenuar dhe babai i Granitit jane te paafte t'a kuptojne kete gje kaq te thjeshte dhe dallimin midis dy gjesteve.

  Përgjigju
 • ona: 06/12/2022 22:16

  fuck xhaka dhe babain e tij...

  Përgjigju
 • London: 06/12/2022 13:57

  Po normal atij I bie t flas n emër të familjes se se ke ti shansin ti afroesh granitit,ai as pështymën sta hedh

  Përgjigju
 • Tirona: 06/12/2022 13:16

  Ptu magjype drreqi ke ftyr ti me fol ..zhulse

  Përgjigju
  • Beni: 06/12/2022 13:51

   Kush eshte ky fucking xhaka?

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

VIDEO rrëqethëse! Nëna nën rrënojat e tërmetit sjell në jetë foshnjën, por vetë vdes! Qytetari merr të sapolindurin në duar

VIDEO rrëqethëse! Nëna nën rrënojat e tërmetit sjell në jetë foshnjën, por vetë vdes! Qytetari merr të sapolindurin në duar