Zbardhet dëshmia e Alma Beqirit në gjykatë: E stisi ‘ADEX-i’! U detyrohem vetëm 200 mijë euro

 

Është zbardhur dëshmia e Alma Beqirit në sallën e gjyqit.

Ajo pretendon se e gjithë historia është stisur nga kompania postare.

Ajo ka thënë se është debitorë ndaj kompanisë në shumën 200 mijë euro dhe jo 3 mln siç pretendohet.

“Jam debitore vetëm për 200 mijë euro kundrejt postës, ndërsa pjesa tjetër është farsë e ngritur nga subjekti”  tha Beqiri, sipas gazetarit të Report TV, Armand Braho

Beqiri kërkon të bëhet auditim i pavarur. Ka qenë vetë posta që ka bërë denoncimin në polici të 46 vjeçares pasi pas një auditimi ka konstatuar se në arkën e saj mungonin 3 mln euro.


Lajmi kryesor:

U arrestua për zhvatjen e 3 mln eurove, lihet në burg agjentja postare! Beqiri: E stisur nga 'ADEX-i', jam debitore 200 mijë euro! Avokatët kërkojnë auditim


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën