Zbërthehet para drejtësisë Artan Tafani, video e aksionit të policisë! Si ranë në pranga 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut

Policia e Shtetit ka publikuar videon ku janë arrestuar 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut.  

Artan Tafani rrëfeu për zbardhjen e 6 vrasjeve, 5 rasteve të shpërthimeve me eksploziv, 2 vjedhje me dhunë, 3 rasteve të sigurimit  të kushteve dhe mjeteve për të kryer vrasje dhe 1 rast të kanosjes së punonjësve të policisë, duke fundosur veten dhe anëtarë të tjerë të bandës së Laert Haxhiut, përfshirë edhe këtë të fundit, që çoi në firmosjen e urdhër-arresteve në operacionin “Kurrë mos harro”. Detajet u dhanë në një konferencë për shtyp nga kryepolici Muhamet Rrumbullaku dhe kryeprokurori i Elbasanit, Kreshnik Ajazi.

Të arrestuar

Artan Tafani

Erisiana Abedini 

Lulzim Spahia

Ligor Romaçka

Bujar Abedini

Bledar Berberi

Mariglen Topuzi

Enriko Xhahysa

Klea Gjata

Idriz Manaj

Fatjon Veliu

Laert Haxhiu

Në kërkim

Lorenc Lala

Firdeus Berberi 

Kristi Bizheku

Endrit Çaushi


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


G.MO/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)