Zbulohen sera me lëndë narkotike në Mat, asgjësohen 164 fidanë kanabis! Në kërkim 44-vjeçari

Zbulohen sera me lëndë narkotike në Mat, asgjësohen 164 fidanë kanabis! Në kërkim 44-vjeçari

164 bime narkotike kanabis janë asgjësuar me anë të djegies në Mat. Lënda narkotike u zbulua në vendin e quajtur "Maja e Manjolës",  në fshatin Selicë.

Policia ka shpallur në kërkim Flamur Elezajn, 44 vjeç, banues në Krujë, si autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike, për të cilin vijojnë kërkimet, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e tij.

Gjatë kontrollit në automjetin që përdorej nga ky shtetas, ju gjet një shumë lekësh dhe eurosh, që dyshohet janë përfituar nga veprimtaria kriminale në fushën e narkotikëve. Operacioni policor antikanabis i koduar “Kreshta të pastra”, vijon.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Velipojë, zbulohen 6 sera me kanabis, policia 'kap mat' kultivuesit! Parcela dhe në Lezhë, Mat e Krujë


Ora 11:16
Zbulohen sera me lëndë narkotike në Mat, asgjësohen 164 fidanë kanabis! Në pranga 44-vjeçari
 • M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?  ×

  Lajmi i fundit

  U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

  U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i