Rusët 'krah' Metës në sulmin kundër reformës në drejtësi

Lufta institucionale mes Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta me kryeministrin Edi Rama në muajt e fundit, sidomos për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, por edhe Reformën në Drejtësi ka bërë jehonë në shumë vende, por vëmendjen e ka tërhequr një portal në Rusi që ka pasqyruar me detaje të gjitha deklaratat e kreut të shtetit shqiptar.

Faqja ruse regnum.ru ka i kushtuar një rëndësi të vecantë zhvillimeve në Shqipëri duke ndjekur dhe përcjellë të gjitha deklaratat dhe akuzat e forta të Ilir Metës kundër kreut të ekzekutivit.

Dy ditë më parë portali rus ka pasqyruar sulmin e presidentit kundër reformës në drejtësi që e cilëson si “Ramaforma” ndërsa akuzon Ramën dhe ndërkombëtarët.

Portali rus tregon deklaratat e kreut të shtetit tonë lidhur me akuzat për ngritjen e KED-së, zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese që ende nuk është ngritur, por edhe ndjesën që sipas Metës i kishte kërkuar Donald Lu, kur shërbeu si ambasador në Shqipëri.

Reforma në Drejtësi në Shqipëri është mbështetur fuqimisht nga ndërkombëtarët veçanërisht nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa i çuditshëm është interesi që kanë ngjallur  Rusi akuzat dhe sulmet e Presidentit Ilir Meta kundër drejtësisë së re...

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Tërmeti i 26 Nëntorit, a keni besim se përgjegjësit do të ndëshkohen?

Komento

Komente

 • REXHEP PALL LEKA [ KEPI ]: 21/07/2019 08:03

  O ilir o florir ndalgadal po të vjen o flori . Reçi po të pret o iliri ibret. Do bosh qef në Reç e do ti kujtosh kto ditët e RËMPALLËS o iliri pallës

  Përgjigju
 • Mondi: 20/07/2019 21:04

  Rusia eshte shtet I madh dhe serioz nuk ka kohe te humbase me politikane karagjoz shqiptar qe kujtojne se bota rrotullohet rreth tyre. Presidentin tone dhe lulin ata sdo i pranonin as lulishtar ne oborrin e ambasades ne tirane kurse monika mund edhe te pastroje

  Përgjigju
 • emigranti: 20/07/2019 18:43

  To pazel po plotesohet.Te gjitha forcat e huaja qe mbeshteten opoziten shqipetare ne rrugen e destabilizimit te vendit po e nxjerrin koken

  Përgjigju