Zbulohet FOTO-ja e vrasësit të menaxherit të VIP-ave Jurgen Kurti

Klodian Bane dhe Jurgen Kurti

REPORT TV siguron foton e Klodian Banes, i cili sipas policisë është i dyshuari kryesor për vrasjen e Jurgen Kurtit. Ai dyshohet se ishte personi që e ekzekutoi menaxherin e VIP-ave, poshtë hyrjes së pallatit mbrëmjen e 18 marsit. Bane është në kërkim nga policia, ndërsa emri i tij u zbulua nga njëri prej tre personave që u arrestuan si bashkëpunëtorë. 

22-vjeçari Olsi Qalliaj, lindur në Fier dhe banues në Patos, ishte personi që përmendi për herë të parë emrin e Klodian Banes, dhe që e ka orientuar policinë drejt dyshimeve të forta se është ai personi që ekzekutoi Jurgen Kurtin. 4 ditë para ekzekutimit të Jurgen Kurtit, Qalliaj e takoi Klodian Banen dhe  i mori çelësin për të fjetur në apartamentin e tij.

Burime nga grupi hetimor thanë se mund të kemi të bëjmë me vrasës me pagesë, ndërkohë që porositësi ende nuk është zbuluar. Dyshimet janë që të rinjtë të jenë paguar 30 mijë euro për të bashkëpunuar në eliminimin e 26-vjeçarit. Të arrestuar deri tani për bashkëpunim janë; Elsi Levendi, Alesio Berberi dhe Olsi Qalliaj.

Asnjë prej tyre nuk ka pranuar përfshirjen në ekzekutimin e Jurgne Kurtit, biznesmen, dhe menaxher i VIP-ave, por janë hetimet e Policisë të cilat deri më tani i akuzojnë ata si persona që kanë ndihmuar ekzekutorin në realizimin e krimit. Ata dyshohet ta kenë ndihmuar me makinë, me gjetjen e armës, dhe me ndjekjen e Jurgen Kurtit prej dy javësh për të mësuar lëvizjet e tij.

Klodian Bane

Jurgen Kurti

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento

Komente

 • Geni Hodaj: 25/11/2019 23:05

  Nje drog dealer me pak! Shikoni ne Itali sepse djali i viktimes se Durresit e ka bere, megjithese betohet qe eshte i pafajshem. Sigurisht, qe si mund te falet gjaku i babait, kur ky kellira e beri? Nuk ka faj, sepse Kurti ishte nje drogaxhi i rendomte dhe thjesht pastroi rruget e Tirones nga nje bukurosh me pak.

  Përgjigju
 • tirons tironsi: 30/04/2019 12:19

  ky djal mir ja ben qe e ekzekutuan se ky ishte nje qe jetonte me pasurin e te jatit,,ky vrau baben e vet,ky vrau nje njeri kot,,dhe asnje denim,,dhe me cdo merite hengri plumbin,,edhe dajen e vet dhe cdo njeri qe bashkpunonte me kte duhet ta ekzekutonin

  Përgjigju
 • Berti: 29/03/2019 23:57

  Viijne fshataret ne tirane dhe vrasin per leke. Ky djale qe u vra kushte shume mekate dhe e morren ne qafe prokuroret e koruptuar qe e liruan se ndryshe do ishte gjalle. Por keta vrases fshatare qe bredhin neper tirane me makina luksoze duhen fehire nga faqja e dheut me gjithe familje. Nje plehtre 40 vjec i lindur neper puse nafte vret me pagese nje 26 vjecar. Do zoti i fshin nga faqja e dheut gjithe cfare ka ne familje nga hakmarrja.

  Përgjigju
  • Geri: 29/08/2019 14:33

   O Faslli e ke nga pervoja se ju dhe motrat edhe tezet i coni trotuareve te europes per leke. Apo keni pak shembuj juve te lyerit me mazut.

  • Faslli: 20/08/2019 23:24

   Ke 30 vjet qe Po te qin femrat e fisit maloket o tironco

  • Patosaraku: 30/03/2019 13:31

   Ne nga patosi vertet fshatar jemi dhe neper puse jemi rritur por nuk e perfaqson patosin nje a po 100 veta.dhe ne tiranen tende ke shum pederasta dhe lloj lloj byqirash po se perfaqsojn ata tiranen.

 • Burg perjet: 29/03/2019 22:22

  Meritojn keto qe vrasin per lek pa asnji ngurim. Po a vritet ky alamet djali per lek o te vraft zoti e mos gjesh shpetim kurr

  Përgjigju
  • al ta: 30/03/2019 12:20

   alamet djali?ka vra baben e vet ...ka vra nje prind ne durres me grushta meresh me vjeljen e gjobave dhe dhenien e lekve me interes me vjerrin...... e kane vra me sa duket per pazare droge....me gjith respektin per te vdekurit por po e kerkove do e gjesh ne kete bote

  • Lani: 30/03/2019 10:46

   Ky alamet djali qe thua ti realisht ishte nje palo djal qe vrau nje plak ne durres ...dhe kshu e peson kur ben gangsterron fallco

 • Toni: 29/03/2019 19:33

  Per mendimin Tim keta njerez qe vrasin per lek duhet tu vritet gjith fisi se familja nuk diskutohet ,

  Përgjigju
  • Mega: 30/03/2019 07:40

   Mendoj se po te vriste dikush nga te afermit e tu, do filloje te thoshe po cfaj kam une, une svrava njeri nqs do te vrisnin ty per fajin e atij .Prandaj perpara se te shkruash mendohu njeher miku im×

Lajmi i fundit

John

Covid, rritet numri i rasteve të reja të infeksionit në Slloveni