POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zbulohet skenari/ Ja çfarë pritet të ndodhë nesër në protestën e opozitës

Foto Ilustruese

Partia Demokratike do të mbajë të shtunën në orën 11:00 protestën e saj të madhe e paralajmëruar prej ditësh.

Report Tv ka mësuar një pjesë të axhendës pak para fillimit të protestës. Burime nga selia blu kanë konfirmuar se protestuesit do të mblidhen në pika të ndryshme të Tiranës. 

Nuk dihet orari i përfundimit të protestës dhe pse policia ka njoftuar orën 24.00 të shtunës. Burimet thonë se nga baza e partisë ka një kërkesë për rezistencë dhe për vazhdimësi të protestës, deri në largimin e kryeministrit Edi Rama.

Paraditen e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar edhe masat që ka marrë për mbarëvatjen e kësaj proteste ku i ka bërë thirrje qytetarëve që nuk kanë lidhje me protestën të qëndrojnë larg zonave ku është paralajmëruar të mbahet ajo.

m.v.
Komento