POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zbuloni parashikimet e yjeve për ditën e sotme

Dashi

Nëse jeni ne një lidhje sot duhet te bëni edhe me shume përpjekje për ta bere ambientin edhe me te ngrohte. Mos lejoni asnjë person tjetër t’ua prishe harmoninë. Beqaret nuk duhet te fiksohen për te filluar sa me pare një lidhje sepse mund te bëjnë gabime me pasoja për te ardhmen. Ne planin financiar Saturni do jete pozicionuar keq dhe ekuilibri do jete goxha i trazuar.

Demi

Jeta juaj ne çift do ketë goxha përmirësime sot dhe nuk do jeni me te mërzitur si me pare. Do jeni me largpamës dhe do bëni edhe surpriza. Beqaret do bëjnë disa gabime me sjelljen dhe nuk do arrijnë dot ta tërheqin pas vetes atë qe pëlqejnë. Ne planin financiar do jete Plutoni qe do ndikoje pafundësisht dhe do ju ndihmojë ta përmirësoni gjendjen me tepër nga sa mendonit.

Binjakët

Pas një periudhe delikate, ju te dashuruarit do arrini ta përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do e kuptoni tashme se te dy keni pasur fajet tuaja për çdo problem qe ju ka ndodhur dhe do mundoheni te gjeni zgjidhje. Beqaret nuk do kënaqen mjaftueshëm me takimet qe do realizojnë dhe do preferojnë te presin ende. Ne planin financuar situata mund te jete edhe paksa e ndërlikuar, por nuk duhet ta lëshoni veten.

Gaforrja

Sot do dashuroheni pa dorashka me atë qe keni ne krah dhe emocionet kane për te qene te forta. As personat me te bukur nuk do arrijnë dot t’iu joshin pasi ju keni sy vetëm për partnerin. Beqaret do realizojnë një takim fantastik, i cili do i bëjnë te përhumben tërësisht. Ne planin financiar duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat e familjareve sepse ata duan t’iu ndihmojnë.

Luani

Jeta juaj ne çift do jete goxha e këndshme sot. Do i qëndroni shume besnike partnerit tuaj dhe do i bëni atij disa surpriza qe nuk i priste. Emocionet do ju pushtojnë dhe do kënaqeni pafundësisht. Beqaret do jene strikte me kërkesat dhe nuk do gjejnë dot një person fiks ashtu si e duan. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur situata te jene e kënaqshme.

Virgjëresha

Nëse nuk doni qe rutina ta shkatërrojë lidhjen tuaj me partnerin duhet patjetër t'i shtoni dozat e imagjinatës gjate kësaj dite. Dilni, argëtohuni dhe surprizojeni sa te mundeni njeri-tjetrin. Beqaret do dine si ta joshin personin qe pëlqejnë dhe shume shpejt do e ndryshojnë statusin. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu qe mund te kryeni edhe disa shpenzime me shume.

Peshorja

Do ia shprehni me tepër ndjenjat njeri-tjetrit sot dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene fantastike. Asgjë e keqe nuk do ndodhe mes jush. Beqaret duhet te reflektojnë disa hare para se te hedhin hapa ne mënyrë qe te mos lëndohen. Buxheti do jete i qëndrueshëm pasi ju do kujdeseni për çdo gjë ne çdo moment. Vazhdoni kështu dhe do e shihni qe gjithçka do ndryshoje.

Akrepi

Priten mosmarrëveshje te njëpasnjëshme sot mes jush dhe atij qe keni ne krah. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe ne çdo moment do doni te dale e juaja. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe do e gjejnë personin me te përshtatshëm. Perspektivat financiare duken te jashtëzakonshme. Përfitoni për te hequr para mënjanë qe te siguroni fort edhe te ardhmen.

Shigjetari

Për pjesën me te madhe te çifteve, jeta juaj ne çift ka për te qene e mire sot. Do jeni te dy palët te qete dhe te kuptueshëm ne çdo moment. Beqaret nuk duhet t'iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse disa mund t'i lëndojnë pamase. Buxhetin do dini si ta menaxhoni ne çdo moment dhe situata do mbetet e njëjtë. Nuk do keni as problemin me te vogël ne këtë sektor.

Bricjapi

Dielli dhe Marsi do bëhen bashke gjate kësaj dite duke krijuar një klime shume te ngrohte për jetën tuaj ne çift. Pranë partnerit do përjetoni kënaqësi si kurrë ndonjëherë me pare. Beqaret duhet te reflektojnë me shume kujdes para se te hedhin hapa edhe pse ne fakt mundësitë sot duket te jene te mira. Financat do vazhdojnë te mbeten te njëjta edhe sot.

Ujori

Bashkëpunimi i Marsit me Venusin do bëjnë qe klima ne jetën tuaj ne çift te përmirësohet tej mase sot. Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni, përkundrazi emocionet do jene me te forta. Beqaret me ne fund do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar gjendja do jete e mire, kështu qe mund te kryeni edhe transaksione apo investime me vlere.

Peshqit

Nëse jeni ne një lidhje sot keni për te kaluar një dite mjaft te qete. Nuk do keni aspak probleme me partnerin tuaj, përkundrazi mund t'iu vini kapak edhe atyre te mëparshmeve. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe para se te marrin vendime. Ne planin financiar do keni pak vështirësi, por me përkujdes dhe maturi çdo gjë do e kaloni shpejt.

m.v./Shqiptarja.com
Komento