Zelensky bën thirrje për përjashtimin e Rusisë nga Këshilli i Sigurimit

Zelensky bën thirrje për përjashtimin e Rusisë nga Këshilli i Sigurimit

Gjatë një lidhje me video në Këshillin e Sigurimit të OKB-së gjatë mbrëmjes së djeshme, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përsëriti se Rusia duhet të përjashtohet nga Këshilli i Sigurimit dhe se duhet të krijohet një gjykatë për të gjykuar veprimet e saj të përditshme terroriste.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: 2811 raketa ruse kundër nesh! Johnson drejtuar aleatëve: Do të forcojmë praninë ushtarake në Estoni


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto