Zelensky do të vizitojë Brukselin për të marrë pjesë në samitin e BE-së

Zelensky do të vizitojë Brukselin për të marrë pjesë në samitin e BE-së

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mund të mbërrijë në Bruksel të enjten e ardhshme për të marrë pjesë personalisht në samitin e liderëve të BE-së dhe në një seancë të jashtëzakonshme të seancës plenare të Parlamentit Evropian.

Vizita e liderit ukrainas, e dyti jashtë vendit dhe e para në një vend të BE-së që nga fillimi i pushtimit rus, nuk është konfirmuar zyrtarisht për arsye sigurie, por tani merret si i mirëqenë duke përjashtuar ngjarje të paparashikuara.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bakhmut, bastioni ukrainas në Donetsk i izoluar! Zelensky pritet të marrë pjesë në samitin e BE


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Myrto Uzuni rritje të pabesueshme për një vit, bëhet futbollisti më i shtrenjtë në La Liga 2

Myrto Uzuni rritje të pabesueshme për një vit, bëhet futbollisti më i shtrenjtë në La Liga 2