Zelensky: Duhen më shumë armë dhe sanksione për të afruar paqen

Zelensky: Duhen më shumë armë dhe sanksione për të afruar paqen

"Nëse dikush thotë:, vit apo vite, unë i përgjigjem, lufta mund të shkurtohet shumë. Sa më shumë dhe më shpejt të kemi të gjitha armët që kemi kërkuar, aq më i fortë do të jetë pozicioni ynë dhe aq më shpejt do të vijë paqja." 

Këtë e tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy në video-mesazhin e mbrëmjes të publikuar në Telegram. 

“Sa më shumë dhe sa më shpejt të kemi mbështetjen financiare që kemi kërkuar, aq më shpejt do të ketë paqe. "Sa më shpejt bota demokratike të pranojë se embargoja e naftës kundër Rusisë dhe bllokada e plotë e sektorit të saj bankar janë hapa të domosdoshëm drejt paqes, aq më shpejt lufta mbaron. Detyra jonë kryesore është të përshpejtojmë rivendosjen e paqes," shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Rusia: Mariupol u pastrua nga trupat e Kievit, rrëzuam një avion me armë që vinte nga perëndimi! Zelensky: Nëse vriten ushtarët, negociatat marrin fund! Moska shpall ‘non grata’ Johnson


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mbreti Charles III i Britanisë Së Madhe mban një fjalim historik në Bundestagut gjerman në Berlin

Mbreti Charles III i Britanisë Së Madhe mban një fjalim historik në Bundestagut gjerman në Berlin