Zelensky: Ne po llogarisim në ardhjen e një sistemi të fuqishëm të mbrojtjes ajrore

Zelensky: Ne po llogarisim në ardhjen e një sistemi të fuqishëm të mbrojtjes ajrore

1657025631_184320220327ZPORTRAITS03.jpg

Gjatë konferencës me kryeministrin irlandez Michael Martin , Presidenti Zelensky tha se prioritet për Ukrainën mbetet “siguria e qiellit”, duke specifikuar: “Ne po llogarisim në ardhjen e një sistemi të fuqishëm të mbrojtjes ajrore”.

Sipas Zelensky, shpejtësia e kthimit të personave të zhvendosur në Ukrainë do të varet nga këto furnizime, të cilat mund t'i mbrojnë ata nga raketat: "Është e rëndësishme, sepse do t'u japë grave dhe fëmijëve mundësinë të kthehen në shtëpi. Fëmijët duhet të shkojnë në shkollë, të rriturit duhet të shkojnë në universitet dhe të punojnë”.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, vijon ofensiva ruse në Donbass! Rusia ndalon dy anije të huaja në portin e Mariupolit


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz