Zelensky flet për mundësinë e një takimi me Biden: Nuk do takohem me të, nuk jam i ftuar në Poloni!

Zelensky flet për mundësinë e një takimi me Biden: Nuk do takohem me të, nuk jam i ftuar në Poloni!

1675086802_AFP338487NkEKU3400362800008UU656x492CorriereWebSezioni.jpg

Presidenti Volodymyr Zelensky tha se ai nuk ishte ftuar në Poloni, kjo pasi u komentua gjatë mundësia e takimit të tij me presidentin amerikan Joe Biden. Zelensky e tha këtë gjatë një konference për shtyp me presidentin austriak Alexander van der Bellen në Kiev, duke iu përgjigjur një pyetjeje nga një korrespondent i Ukrinform në lidhje me raportet në shtypin polak për një takim të mundshëm me liderin amerikan në Poloni. 

"Sa i përket presidentit të SHBA-së, unë nuk kam qenë i ftuar në Poloni," tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Moska po përgatit përshkallëzim maksimal! SHBA gati paketën 2 mld dollarë! Kremlini: Shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Meta sulmon qeverinë: Hapin tender për blerje energjie 3-5 vjet, çmimi i fiksuar 123 euro më i lartë se në bursë! 14 maji do i thojë mjaft korrupsionit

Meta sulmon qeverinë: Hapin tender për blerje energjie 3-5 vjet, çmimi i fiksuar 123 euro më i lartë se në bursë! 14 maji do i thojë mjaft korrupsionit