Zelensky: Pa shkëmbimin e ushtarëve nga fabrika e çelikut në Mariupol, s’ka negociata

Zelensky: Pa shkëmbimin e ushtarëve nga fabrika e çelikut në Mariupol, s’ka negociata

1653135060_62643e1515d9eukrainianpresidentvolodymyrzelensky.jpg

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, në një intervistë për mediat ukrainase, shpjegoi se rifillimi i negociatave me Rusinë do të varet shumë nga fakti nëse rusët do të shpëtojnë jetët e mbrojtësve të Mariupol.

Tani për tani, shpjegoi ai, shumë varet nga rezultatet e shkëmbimit të të burgosurve që duhet të përfshijnë luftëtarët që u larguan nga uzina e çelikut Azvostal.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik