Zelensky: Rusia po arrin t'i anashkalojë sanksionet ndërkombëtare, dikush e ndihmon

Zelensky: Rusia po arrin t'i anashkalojë sanksionet ndërkombëtare, dikush e ndihmon

1682172595_zl.JPG

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se pavarwsisht sankioneve ndwrkombwtare tw vendosura, Rusia po arrin t’i anashkalojw duke pwrdorur njw rrjet furnizuesish.

"Sot mbajta një takim special për sanksionet. Kemi analizuar në detaje se si Rusia i shmang sanksionet dhe kush e ndihmon atë. Vende të ndryshme, kompani të ndryshme, pa të cilat Rusia nuk do të mund të prodhonte mjetet e terrorit, veçanërisht raketat. Fatkeqësisht, shteti terrorist arrin të përdorë teknologjitë botërore përmes një rrjeti furnizuesish, ai arrin të anashkalojë sanksionet ndwrkombwtare”-shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Belgorod, urdhër për evakuimin e civilëve! Kievi: Kjo tregon të ardhmen e Rusisë! Zelensky: Janë vrarë mbi 500 fëmijë ukrainas nga rusët


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

McCarthy zotohet se do t’i mbijetojë përpjekjeve për ta larguar nga drejtimi i Dhomës së Përfaqësuesve

McCarthy zotohet se do t’i mbijetojë përpjekjeve për ta larguar nga drejtimi i Dhomës së Përfaqësuesve