Zelensky: Terrori rus dëshiron të thyejë forcën tonë të brendshme

Zelensky: Terrori rus dëshiron të thyejë forcën tonë të brendshme

"Terrori rus kryesisht synon të thyejë forcën tonë të brendshme. Ata nuk mund të na bëjnë asgjë në fushën e betejës. Mbrojtësit tanë janë shumë të fortë. Ju dhe unë duhet të jemi po aq të fortë", kështu u shpreh Zelenskyy në postimin e ti në Telegram.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky shkruan në Telegram, duke publikuar foto të ushtarëve ukrainas dhe ndërtesat e banimit të shkatërruara nga sulmet ruse.


Lajmi kryesor:

Lufta/Zelensky i kërkon BE-së të kufizojë vizat për rusët! Blinken: Moska duhet të respektojë të drejtat e të burgosurve të luftës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)