Zelensky: Vetëm diplomacia do t'i japë fund luftës

Zelensky: Vetëm diplomacia do t'i japë fund luftës

1653122881_1651909179Zelensky.jpg

“Vetëm diplomacia mund t’i japë fund luftës”. Kështu deklaroi presidenti ukrainas në një intervistë televizive.

Në këtë fazë, negociatat mes Kievit dhe Moskës janë ndërprerë zyrtarisht.

"Fundi i konfliktit do të jetë diplomatik. Lufta do të jetë e përgjakshme dhe do përfundojë vetëm përmes rrugës diplomatike. “, tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)