Zemra po rreh fort, kush janë shenjat me fat në dashuri këtë të hënë

Zemra po rreh fort, kush janë shenjat me fat në dashuri këtë të hënë

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Gjatë javës që do të nisë do të keni në favor Venusin që do t'ju japë ditë harmonike edhe nëse shumë prej jush do t'i kalojnë të mbyllur në shtëpi. Përsa i përket punës, angazhimet tuaja nuk do t'ju japin një pushim dhe do të filloni të vuani nga largësia e partnerit.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të hënën romanca është në ajër. Dashuria po lulëzon, ju dhe partneri juaj jeni në të njëjtën gjatësi vale. Mundohuni të ndani sa më shumë kohë që të jetë e mundur për të ushqyer marrëdhënien tuaj.

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Shumë prej jush do të përjetojnë zhgënjim gjatë orëve të ardhshme. Njëri nuk është i mirë, si në zyrë, një burim stresi i madh, ashtu edhe në privat. Do ketë zënka dhe diskutime si në sferën familjare ashtu edhe në atë sentimentale, të cilat vetëm sa do ju fryjnë nervozizmin.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Zemra po rreh këtë javë. Marrëdhënia juaj aktuale po përparon mirë dhe mund të evoluojë më tej. Ndoshta ka bazat e duhura për të krijuar diçka të rëndësishme, ju takon juve të bëni lëvizjen e radhës.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të hënën mos e teproni. Kafshoni gjuhën tuaj në vend që të ulërini kundër gjithçkaje dhe të gjithëve. Keni shumë zemërim në zemër dhe rrezikoni ta shpërndani mbi njerëzit e gabuar. Mundohuni të shpërqendroni veten duke e mbajtur veten të zënë sa më shumë që të jetë e mundur.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Intoleranca është mbret. Shumë, shumë situata të ndryshme në pritje në fusha të ndryshme të jetës suaj ju acarojnë si kurrë më parë. Ju dëshironi rezultate, menjëherë, nuk mund t'i nënshtroheni më komoditeteve të të tjerëve.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Javë e hidhur është përpara. Për shumë prej jush do të ketë shumë dhimbje koke si në zyrë ashtu edhe në shtëpi, por asgjë me të cilën nuk mund të përballeni, falë mbështetjes së Hënës.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të hënën frymëmarrjet e thella dhe meditimi do të jenë miqtë tuaj më të mirë. Jeni duke u përballur me një periudhë shumë delikate në të cilën nuk mund të përballoni asnjë gabim. Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe shmangni grindjet e panevojshme, nuk keni kohë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Shumë prej jush do të jeni më energjikë se kurrë në këto ditë të fundit të marsit. Ju derdhni energji nga çdo pore dhe nuk dini si ta përdorni atë sa më mirë, kjo është arsyeja pse shumë prej jush do të rrezikojnë të ndihen paksa shumë të kufizuar nga jeta e përditshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Ka ardhur koha për disa sqarime. Tani ka shumë pasiguri në lidhje me shumë aspekte të rëndësishme të jetës suaj. Është koha për t'u ulur në një tryezë dhe për të pastruar pak mjegull. Megjithatë, përpiquni të shmangni diskutimet agresive, rrezikoni të krijoni një përçarje si në punë ashtu edhe në dashuri.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të hënën një ndryshim ritmi është në rrugë e sipër. Deri tani e keni lënë veten të udhëhiqeni nga dëshirat e të tjerëve, e keni lënë veten të tërhiqet nga rryma. Prej disa kohësh e keni ndjerë nevojën për të marrë kontrollin, për të ndryshuar drejtimin sipas dëshirës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Ka një optimizëm të madh. Muaji mars do të mbyllet duke ju dhënë mbështetjen e yjeve pothuajse në çdo aspekt të jetës suaj. Është koha të guxoni, të rrezikoni, të përfshiheni dhe të përpiqeni të mbyllni çështje të rëndësishme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit