Zgjedhjet në Mal të Zi, Cakaj dhe Stublla bëjnë thirrje: Mbështesni Listën Shqiptare

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, sëbashku me Ministren e Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, i kanë bërë një apel të gjjthë shqiptarëve në Mal të Zi që të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës për të mbështetur Listën Shqiptare dhe ruajtur projektin euroatlantik të Malit të Zi.

Sipas tyre këto zgjedhje janë jetike për ruajtjen e frymës Euro-Atlantike e forcimin e faktorit shqiptarë në Mal të Zi.

  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rriten temperaturat, moti për ditën e sotme