Zhbllokohet rruga, pas 5 orësh hapet Llogaraja, prefekti: Problem dritat!

Rihapet pas pesë orësh rruga në Llogara duke rikthyer qarkullimin normal të automjeteve. Mesditën e sotme ky aks u bllokua si pasojë e rrëzimit të pemëve nga era e fortë, por me ndërhyrjen e strukturave u zhbllokua.  

"Situata vijon që të jetë me erë të fortë dhe reshje shiu, por rruga është e hapur dhe mund të kalojnë të gjitha mjetet në drejtimin nga Dukati në Palasë. Pati probleme me rënien e trungjeve dhe listave. I vetmi problem është energjia elektrike, që edhe për shkak të erës në Llogara e bën të pamundur riparimin.

Me qetësimin e kohës do të ndërhyhet edhe në këtë drejtim" deklaroi prefekti Flamur Mamaj.


Lajmi kryesor:

Moti i keq përfshin vendin/ Llogaraja hapet pas 5 orësh! Era rrëzon shtyllat elektrike e pemë, mbeten pa energji disa fshatra në Vlorë, Gjirokastër e Elbasan


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Rrezikoi të binte në lumë, makina del nga rruga në Gjirokastër, plagosen 3 persona