Zjarr i madh përfshin një sallë lojërash në Indi, të paktën 20 persona të vdekur

Zjarr i madh përfshin një sallë lojërash në Indi, të paktën 20 persona të vdekur

Zjarri në Indi

Tragjedi në Indi. Të paktën 20 persona kanë vdekur në një zjarr të madh që shpërtheu në një sallë lojërash, në shtetin perëndimor të Gujaratit.

Flakët dhe një shtëllungë e madhe tymi ngrihen në qiell në ndërtesën, e vendosur në Rajkot, në shtetin perëndimor të Gujaratit.

Zjarri tashmë është nën kontroll dhe ka nisur hetimi. Ekziston frika se më shuma viktima mund të jenë nën rrënoja, duke përfshirë fëmijë.

Shkaku i zjarrit ende nuk është përcaktuar. Kryeministrja e Gujaratit, Bhupendra Patel tha se është caktuar një ekip special hetimor.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022