Zjarr i madh te Gjiri i Lalzit, digjen një ndërtesë druri dhe një rulotë (VIDEO)

DURRES- Digjet plotësisht një ndërtesë prej druri i cili shërbente si dhomë ngrënie për kamarierët e një restoranti në Gjirin e Lalzit është djegur plotësisht si pasojë e një zjarri. Si pasojë e flakëve është djegur edhe një rulotë.

Mësohet se shkak për rënien e zjarrit është bërë një furnelë gatimi. Pronari i dy objekteve që janë djegur është Fatmir Merkaj. Zjarri i përhapur me shpejtësi dogji orenditë dhe gjithçka. Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes, ndërsa shtëllungat e tymit kanë mbuluar zonën e njohur mesditën e sotme.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur zjarrfikësja duke shuar flakët dhe parandaluar përhapjen në banesa të tjera. Ndërhyrja në kohë e tyre ka parandaluar shpërthimin e një bombole gazi e cila ndodhej pranë furnelës që shkaktoi zjarrin. Grupi Hetimor ndodhet ne vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Foto nga vendi i ngjarjes

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • zzz: 05/08/2019 09:43

  Zjarrfiksja dihet qe do vine shpejt, kishte sinjal se po digjeshin vilat e qoftelargut dhe te likeflorinit.

  Përgjigju
 • Miti: 04/08/2019 16:22

  Aman se thashe se kishte rene zjarr te vila e Shrekut se eshte dhe ne Prevalle.

  Përgjigju
 • ERP: 04/08/2019 14:58

  Zjarrefiksja dhe Policia ishin shume shpejt ne vendngjarje. Bravo

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kukës, procedohet një 45-vjeçar nga Kosova, tentoi të fuste nga Morina 24 900 euro të padeklaruara

Kukës, procedohet një 45-vjeçar nga Kosova, tentoi të fuste nga Morina 24 900 euro të padeklaruara