Zjarr i përmasave të mëdha në Bubq, flakët ‘përpinë’ magazinën! Në ‘luftë’ me kohën dhe erën për të mos rrezikuar banesat pranë vatrës

Një zjarr i përmasave të mëdha ka kapluar një sipërfaqe pylli në fshatin Bubq, ku si pasojë flakët të favorizuara edhe nga era kanë depërtuar brenda një magazine me bazë ushqimore për blegtorinë.

Për pasojë magazina është djegur plotësisht, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale, ndërsa zjarri vijon.

Të dy zjarrfikëset e Krujës ndodhet në vend për të lokalizuar flakët në mënyrë që të mos afrohen banesave që ndodhen pranë vatrës së zjarrit.

Zjarri paraprakisht mendohet nga pakujdesia

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Shqiptarë që presin me vite për shtetësi të Kosovës ose Shqipërisë